logo logo_text

Технічний опис мережі "Кузя"

Твій домовий інтернет КУЗЯ працює на ринку телекомунікаційних послуг з 2012 року. Мережа Кузі побудована на базі Ethernet технології і не вимагає для роботи ніяких додаткових пристроїв на абонентській стороні (модеми, адаптери тощо).

Магістральна мережа використовує концепцію FTTB (Fiber To The Building) — оптичне волокно в кожен будинок. Оптичні волокна з кожного будинку підключені до центрального комутатора мікрорайону. Ця технологія дозволяє забезпечити високу надійність і стійкість мережі до різних факторів (відключення електроживлення, грози), оскільки між центральним комутатором і окремими будинками немає проміжного обладнання. У будинках розташовуються комутатори рівня доступу, до яких за допомогою витої пари підключені абоненти.

Для передачі даних оптичними каналми, Кузя використовує технології TenGigabit Ethernet (10 Гбіт/с) і Gigabit Ethernet (1Гбіт/с). Для підключення абонентів, в залежності від потреб, використовується як Fast Ethernet (100 Мбіт/с), так і Gigabit Ethernet. Кузя застосовує кабель виту пару, але у разі необхідності — Кузя може підключити абонента і за допомогою прямого волоконно-оптичного кабелю.

Домовий інтернет "Кузя" в якості основного постачальника інтернет трафіку обрав українського оператора зв'язку "ЕН-Лайн", заснованого в 2004 році.

ЕН-Лайн — учасник точок обміну трафіком UA-IX, DTEL-IX, Giganet-IX - Київ, Україна; DE-CIX, NL-IX - Франкфурт, Німеччина; AMS-IX - Амстердам, Нідерланди; LU-CIX - Беттембург (Люксембург), PL-IX - Варшава, Польща; B | IX, B-IX - Софія, Болгарія; EspanIX - Мадрид, Іспанія і DE-CIX - Нью-Йорк, США.

ЕН-Лайн є глибоко інтегрованою в світову інтернет автономною системою (AS8772), ведемо відкриту пірингову політику, постійно стежимо за маршрутами передачі трафіку до інших мереж, і постійно оптимізуємо ці маршрути як по швидкості, так і за часом відгуку іншої мережі.

У ЕН-Лайн власні прямі включення до найбільших світових операторів і пунктів обміну трафіком, а також оператор зв'язку безпосередньо підключений до трьох Tier-1 операторів ядра світової мережі Інтернет.

У 2006-му році "ЕН-Лайн" першим в Україні підключився до мережі Інтернет наступного покоління, яка будується на базі нового Інтернет-протоколу IPv6.

"ЕН-Лайн" активно сприяє впровадженню IPv6 в Україні, зокрема, підтримуючи загальнодоступні сервіси 6to4 relay в UA-IX і є партнером єдиного в СНД безкоштовного сервісу IPv6 тунельного брокера.
 

Якщо у Вас виникли питання щодо технічних особливостей підключення — служба технічної підтримки Кузі дійсно в змозі на них відповісти!